Název oboru: Strojní mechanik
Kód oboru: 23-51-H/01
Délka studia: 3 roky
Forma studia: denní
Stupeň vzdělání: střední vzdělání s výučním listem
Staň se mistrem svého řemesla: Buď strojní mechanik!
Hledáš práci s velkým technickým záběrem a širokou škálou uplatnění? Pak je obor strojní mechanik pro tebe to pravé! Strojní mechanici jsou nepostradatelní v průmyslu, dopravě i běžném životě.
Naučíme tě:
- Základy strojírenství a mechaniky.
- Pracovat s ručním i strojním nářadím.
- Diagnostikovat a opravovat stroje a zařízení.
- Montáž a demontáž strojních dílů a celků.
- Základy programování CNC strojů.
- A mnoho dalšího!
Díky studiu oboru Strojní mechanik získáš:
- Svářečský kurz a další certifikace zdarma: Budeš tak mít hned po škole potřebné doklady pro práci v oboru.
- Praxi v moderních dílnách: Naučíš se pracovat s profi nástroji a vybavením.
- Praxi přímo u firem: Získáš cenné zkušenosti z reálného provozu a navážeš kontakty pro budoucí kariéru.
A co po škole?
- O práci se bát nemusíš: Mnoho firem hledá šikovné strojní mechaniky a hned po škole budeš mít na výběr z mnoha pracovních nabídek.
- Podnikej: Buď svým pánem a pracuj na sebe! S nabytými znalostmi a zkušenostmi budeš mít ideální základ pro vlastní podnikání.
- Můžeš si dodělat maturitu: Po vyučení můžeš pokračovat na maturitní nástavbu a získat tak maturitní vysvědčení.
PROFIL ABSOLVENTA
Absolvent získá střední odborné vzdělání a odbornou přípravu pro výkon povolání provozní zámečník, montér, strojní zámečník, stavební zámečník, zámečník zemědělských strojů, důlní zámečník, zámečník kolejových konstrukcí a vozidel, montér ocelových konstrukcí, montér točivých strojů, montér kotlář a potrubář, kontrolor strojírenských výrobků a dalších. Dalším možným uplatněním je obsluha, řízení a zabezpečování chodu, kontrola a běžná údržba nejrůznějších strojů a strojních zařízení např. v energetice, zpracovatelském průmyslu, dopravě apod.
Absolvent je připraven zhotovovat a sestavovat jednotlivé součásti a funkční celky různých strojů, zařízení a konstrukcí, uvádět je do provozu, provádět jejich běžnou údržbu, diagnostikovat jejich závady a opravovat je. S tím souvisí i vykonávání pracovních činností vyskytujících se při kontrole jakosti výrobků, jejich funkčních zkouškách, vedení záznamů o jejich provozu apod.
Absolvent je schopen samostatně nebo strojně zhotovovat součásti strojů, zařízení a prvků konstrukcí i stavebních, provádět montáž, údržbu a opravy strojů, strojních celků a zařízení využívaných v nejrůznějších oblastech průmyslu, stavebnictví, zemědělství, dopravě, zařízení domácností apod.
Součástí vzdělávání je i odborná příprava k získání svářečských oprávnění v rozsahu základního kurzu pro plamenové svařování (kyslíko-acetylenové) a základního kurzu pro obloukové svařování (obalenou elektrodou nebo tavicí se elektrodou v aktivním plynu). Absolvent má vytvořeny základní předpoklady pro budoucí uplatnění v živnostenském podnikání a může dalším studiem dosáhnout středního vzdělání s maturitní zkouškou.
SVÁŘEČSKÁ OPRÁVNĚNÍ V RÁMCI VZDĚLÁVÁNÍ
ŘEMESLO, SE KTERÝM SE NEZTRATÍŠ
PLACENÉ PRAXE U NAŠICH PARTNERŮ